Turistike Visa, Travel, Pushime ...

Zvicra > Moldovë Që nga 1 janar 2007, shtetasit e Bashkimit Evropian, Shtetet e Bashkuara, Kanada, Zvicër dhe Japoni, mund të hyjnë në Republikën e Moldavisë pa viza.

 
Shtetasit francezë tranzit, ose me banim në Moldavi duhet të mbajë një pasaportë të vlefshme.
 
Vlefshmëria e pasaportës duhet të jetë më shumë se 6 muaj nga data e hyrjes në territorin e Moldavisë.
Periudha e qëndrimit nuk mund të tejkalojë 90 ditë për semestër.
 
Në rast të tejkalimit të kohëzgjatjen maksimale të qëndrimit të autorizuar, një gjobë është shqiptuar në udhëtarit dhe papranueshmërinë e 3 viteve do të shërbehet.
 
Data në territorin moldav për të evidentohet nga një vulë të vendosur në pasaportën kur kalojnë kufirin. Për vizitorët që vijnë nga ajri, ky hap është kryer nga rojet kufitare në aeroportin e Kishinau. Kur të mbërrini me makinë, sigurohuni që të shpenzojnë vetëm nga zyrtarët e kufirit të cilët janë të vetmit të lejuara për të kryer këtë hap.
 
Kujdes: Transnistria input nuk i jep të rritet në zbatimin e tillë një tampon, duke e detyruar që të ketë udhëtar, pas mbërritjes, për të rregulluar situatën e tij me zyrën e migracionit në Kishinau.
Që nga 1 shtator 2001, autoritetet moldave kërkojnë shtetasve të huaj që dëshirojnë të qëndrojnë në Republikën e prezantimit Moldavia, para të gatshme, një minimum prej US $ 250 (ose ekuivalenti në valutë të konvertueshme). Kartat e kreditit nuk janë konsideruar provë e burimeve. Jo-dorëzimi i kësaj shume mund të rezultojë në refuzimin e hyrjes në territorin e Moldavisë.
Plotësoni këtë formë:
- Për të bërë një kërkesë për informacion
- Për të lënë një mesazh në këtë faqe dhe të marrin pjesë në forum diskutimi.
- Për të marrë përditësimet e rregullta (Gazeta).
Vetëm Mesazhi do të shfaqet në këtë faqe. Të dhënat tuaja personale do të mbeten konfidenciale.

Emri i plotë :


Email :*


qytet : *


vend : *


profesion :


mesazh : *


*
5699 - auto einai patriwths ase th les esu bor/th o labmhs tha stirizei me thn kardia tou thn omonoia eee mperdeftika to komma twn ellhnwn eeee ase ase to exesa to komma ths tsephs.kai otan anaferw ton lambh enow kai allous lambides....

5285 - den symfwnw apltoya me ton euloghto alla prepei na paradexteite patriwtes oti exei fantasia to nick name tou.. terma terma apo toude kai sto eksis tha prepei na brethei ena antipalo deos pros ton euloghto.. tha ypografw ws giagkos drakos..(eee, myrise lampsi ;i oxi akoma?)p.s. pernw pisw ta proanaferthenda an to euloghtos anaferete ston Pantodynamo k arxizw na anysixw gia tis yperfysikes dynameis tou sxoliastou..

5163 - I might be benitag a dead horse, but thank you for posting this!